Przyspiesz proces projektowania układu napędowego dzięki technologii SPH.

Podczas gdy temat wydajnego zarządzania olejem w układzie napędowym był od dawna problemem inżynieryjnym, znaczące ulepszenia w symulacji takich komponentów i fizyki dopiero niedawno stały się wiarygodne w środowisku przemysłowym. Klasyczne (eulerowskie) metody CFD były zbyt uciążliwe, aby pasowały do szybkiego, nowoczesnego procesu projektowania elementów układu napędowego. Metoda SPH (Lagrange’a; oparta na cząstkach) wykazuje szereg zalet w tej dziedzinie.

Podczas tego webinaru dowiesz się, jak prawidłowo wykorzystywać technologię SPH w procesie projektowania układu napędowego. Prezenter przeprowadzi demonstracje możliwości technologii SPH, oraz przedstawi przykładowe zastosowania nanoFluidX.


Prowadzący

Michał Wojtal – Senior Pre-Sales Engineer. Przez całą karierę zawodową związany z dostarczaniem rozwiązań CAD oraz CAE dla polskiego przemysłu. Posiada wieloletnie doświadczenie szkoleniu oraz wsparciu technicznym klientów w zakresie oprogramowania CAE. Posiada szeroką wiedzę w zakresie Metody Elementów Skończonych(MES), Metody Elementów Dyskretnych (DEM) oraz Metody Objętości Skończonych oraz Mechaniki Płynów (CFD).

Kluczowe cechy SPH Solver (Altair® nanoFluidX®)

Uproszczone przetwarzanie wstępne

Nie ma potrzeby tworzenia siatki w klasycznym sensie. Wystarczy zaimportować geometrię, wybrać element i wygenerować cząstki. Koniec z godzinami wstępnego przetwarzania i opracowywania wystarczająco dobrej siatki.

Ogólne przepływy swobodne

Symuluj zawirowania oleju w układach napędowych, swobodnie przepływające płyny w otwartym środowisku, otwarte lub zamknięte zbiorniki przy dużych przyspieszeniach i podobne zjawiska.

Przepływy wielofazowe o wysokim współczynniku gęstości

Metoda SPH umożliwia łatwe przetwarzanie przepływów wielofazowych o wysokim stosunku gęstości (np. woda-powietrze) bez dodatkowego wysiłku obliczeniowego.

Zawirowania w zbiorniku

Dokładny pomiar sił doświadczanych przez zbiornik lub pojazd podczas drastycznego przyspieszenia, takiego jak hamowanie lub nagła zmiana pasa ruchu, poprzez symulację zawirowań w zbiorniku.

Ruch obrotowy

Dostępne opcje dla różnych typów ruchu, dzięki czemu symulacja obracających się kół zębatych, wałów korbowych i korbowodów w układach napędowych jest bardzo prosta.

Ruch ciała sztywnego

Oprócz ruchu obrotowego, kod pozwala na trajektorie elementów określone przez plik wejściowy. Pozwala to na badanie interakcji dowolnie poruszającej się translacyjnie bryły z otaczającym ją płynem.

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.