Podczas webinaru, omówione zostały następujące tematy:

  • Wprowadzenie do superelementów
  • Struktura resztkowa
  • Generowanie superelementów
  • Kondensacja statyczna
  • Redukcja dynamiczna
  • Kondensacja statyczna
  • Optymalizacja za pomocą superelementu
  • Dynamiczna kondensacja

Prowadzący

mgr inż. Mateusz Włodarski – absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, Wydziału Mechanicznego oraz Politechniki Gdańskiej, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Od 5 lat związany z produktami Altair, zapewniający dobór rozwiązań oraz wsparcie techniczne jako Application Engineer.

Dlaczego OptiStruct?

Kompleksowe rozwiązania analityczne

Kompleksowe rozwiązania analityczne

OptiStruct oferuje solvery dla liniowych i nieliniowych analiz w zakresie statyki i dynamiki, drgań, akustyki, zmęczenia, wymiany ciepła i dyscyplin wielofizycznych. Rozwiązania są dokładne, szybkie i wysoce skalowalne na CPU i GPU.

Wiodąca w branży optymalizacja

Wiodąca w branży optymalizacja

OptiStruct to pionierskie rozwiązanie w obszarze innowacyjnych technologii optymalizacji. Za jego sprawą upowszechniły się: topologia odporna na awarie, topologia wielomateriałowa i optymalizacja wielomodelowa.

Jednolity model, wiele atrybutów

Jednolity model, wiele atrybutów

Usprawnij przepływ pracy, zredukuj powtarzalne zadania i zminimalizuj błędy poprzez analizę i optymalizację atrybutów z wielu dziedzin (np. wytrzymałość, wibracje, zużycie) przy użyciu jednego modelu.

Kluczowe cechy

Nowoczesna formuła NASTRAN dla analizy liniowej

Solidne i dokładne rozwiązania liniowe NASTRAN mogą być wykorzystywane do symulacji wytrzymałości i odkształceń w całym procesie weryfikacji konstrukcji – w niemal każdej branży.

Wydajna analiza nieliniowa

Szybko rozwijające się funkcje nieliniowe obejmują nowoczesne, wydajne algorytmy kontaktowe, modelowanie śrub i uszczelek, materiały hiperelastyczne oraz analizy termiczne.

Wiodąca technologia optymalizacji

Od topologii do kształtu – OptiStruct jest sprawdzoną w branży technologią optymalizacyjną, napędzającą innowacyjne, lekkie i eleganckie projektowanie wielu powszechnie używanych produktów.

Specjalistyczne rozwiązania dla wibracji i akustyki

Unikalne możliwości i zintegrowane specjalistyczne solvery (AMSES i FASTFR) umożliwiają przeprowadzenie skutecznych analiz diagnostycznych – od pojedynczych części do całego pojazdu.

Modele wielofizyczne w świecie rzeczywistym

Symulacja termomechaniczna i sprzężenie solverów dla złożonych zjawisk, w tym interakcji pomiędzy płynem a strukturą oraz polem elektromagnetycznym a strukturą

Zaawansowane materiały i produkcja

Projektuj i optymalizuj części kompozytowe – od kształtu warstw do schematu ich układania – oraz druk 3D z uwzględnieniem złożonych struktur kratowych.

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.