Seria webinarów: Grudzień - Luty

Rozwiązywanie wyzwań związanych z łącznością pojazdów oraz analiz EMC dla branży automotive

W ramach naszej serii webinariów przedstawimy innowacyjne podejścia w symulacji, najnowsze technologiczne rozwiązania oraz sprawdzone metody, które wspierają efektywne projektowanie i analizę w branży elektroniki samochodowej. Uczestnicy zapoznają się z kluczowymi strategiami optymalizacji wydajności z perspektywy elektromagnetycznej oraz metodami dokładnej weryfikacji projektów, niezbędnymi w szybko rozwijającym się sektorze elektroniki pojazdów.

Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób można zoptymalizować położenie anten, znacznie ograniczyć kosztowne pomiary poprzez zastosowanie wirtualnych jazd testowych w rzeczywistym środowisku, szybka identyfikacja i rozwiązywanie problemów EMC na poziomie systemu, analiza systemów ADAS dla różnych poziomów integracji, proces weryfikacji PCB do wczesnej identyfikacji potencjalnych problemów projektowych i produkcyjnych dla elektroniki oraz korzyści płynące z wykorzystania modeli uczenia maszynowego.

Dla kogo jest ten webinar?

Ta seria webinariów jest idealna dla inżynierów, kierowników zespołów, kierowników inżynierów i dyrektorów w przemyśle motoryzacyjnym pracujących nad antenami, systemami komunikacji i nawigacji, zagadnieniami EMC, radarami ADAS oraz projektowaniem i industrializacją PCB, którzy dostarczają innowacyjne produkty o zoptymalizowanej wydajności elektromagnetycznej.

Symulacja i optymalizacja anteny pojazdu

20 grudnia, 10:00

Webinarium 1 dotyczy projektowania anten samochodowych w oparciu o symulacje, a także oceny wydajności anten i łączności na kilku przykładach symulacji, np. 4G/5G, V2X, BT, FM/DAB. Podczas tego webinarium szczególny nacisk położono na metody optymalizacji w celu ulepszenia projektu anteny i pozycji anteny na pojeździe.

Zobacz nagranie
Symulacja i optymalizacja anteny pojazdu
Integracja anten samochodowych z pojazdem i wirtualna jazda próbna

Integracja anten samochodowych z pojazdem i wirtualna jazda próbna

17 stycznia, 10:00

Analiza integracji anten z symulacją numeryczną, a także typowe scenariusze integracji i wyzwania, takie jak optymalne umieszczenie anten za częściami z tworzywa sztucznego. Podczas tego webinarium wyjaśnimy również wpływ położenia anteny pojazdu podczas wirtualnych jazd próbnych z wykorzystaniem modeli propagacji w scenariuszach miejskich, podmiejskich i wiejskich.

Zobacz nagranie

Symulacja kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) w branży motoryzacyjnej

31 stycznia, 10:00

Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) jest głównym tematem tego webinaru, przedstawione zostaną możliwości dla typowych problemów EMC, np. promieniowania lub przesłuchów w wiązkach kablowych lub emisji z elektrycznych układów napędowych. Wirtualne stanowisko pomiarowe do testów odporności EM pojazdów, aby lepiej zrozumieć różne scenariusze narażenia w testach EMC na poziomie komponentów oraz pojazdów.

Zobacz nagranie
Symulacja kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) w branży motoryzacyjnej
Radary, materiały kompozytowe i uczenie maszynowe

Radary, materiały kompozytowe i uczenie maszynowe

14 lutego, 10:00

To webinarium skupia się na zaawansowanych tematach dotyczących elektromagnetyzmu. Przegląd symulacji radarów na różnych poziomach integracji, przedstawimy numeryczne modelowanie nowoczesnych anizotropowych materiałów kompozytowych wykorzystywanych w przemyśle. Typowe przykłady anten dla radarów oraz analizy EMC do zilustrowania zastosowania regresji, klasyfikacji, grupowania, redukcji geometrii i ewolucyjnego algorytmu uczenia się w elektromagnetyzmie obliczeniowym.

Zobacz nagranie

Weryfikacja PCB dla niezawodnej i bezpiecznej elektroniki samochodowej

28 lutego, 10:00

Weryfikacja PCB identyfikuje i sugeruje poprawki na wczesnym etapie projektowania. Poprzez weryfikację użytkownicy kontrolują projekt przed prototypem pod kątem geometrycznych wymagań projektowych i najlepszych praktyk projektowania. W rezultacie zmniejsza to ryzyko wystąpienia problemów funkcjonalnych, elektrycznych i montażowych.

Zapisz się już teraz
Symulacja i optymalizacja anteny pojazdu

Prowadzący

Paweł Cała - CAE-EM Engineer Endego. Z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie EM, pracował nad wieloma ekscytującymi projektami, w tym nad najnowocześniejszymi projektami biomedycznymi, motoryzacyjnymi i obronnymi, gdzie skupia się na tworzeniu najlepszych anten, V2V, V2C, radarów, modeli propagacji, wirtualnych jazd testowych i systemów ADAS. Posiada doświadczenie w programowaniu i pomocy klientom w obliczeniach EM. Specjalizuje się również w zakresie pomiarów pól EM oraz automatyzacji pomiarów przy użyciu LabVIEW.

„FEKO daje mi bardzo wysoki poziom zgodności i pozwala szybciej rozwiązywać problemy związane z kompatybilnością elektromagnetyczną 3D”

Imran Shaik, kierownik działu EMI/EMC, Hyundai MOBIS

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.