Dowiedz się, jak w krótkim czasie analizować wszystkie zmiany i modyfikacje swojego modelu CAD dzięki SimSolid.

SimSolid to przełomowa technologia pozbawiona siatki, która została wdrożona w czołowych firmach inżynieryjnych i budowlanych na całym świecie. Wczytuje modele CAD bez żadnych uproszczeń, obliczając duże złożenia w ciągu kilku sekund.

 


Prowadzący

Michał Wojtal – Senior Pre-Sales Engineer. Przez całą karierę zawodową związany z dostarczaniem rozwiązań CAD oraz CAE dla polskiego przemysłu. Posiada wieloletnie doświadczenie szkoleniu oraz wsparciu technicznym klientów w zakresie oprogramowania CAE. Posiada szeroką wiedzę w zakresie Metody Elementów Skończonych(MES), Metody Elementów Dyskretnych (DEM) oraz Metody Objętości Skończonych oraz Mechaniki Płynów (CFD).

Dlaczego SimSolid?

Wyeliminuj uproszczenie geometrii

Wyeliminuj uproszczenie geometrii

Unikalna technologia SimSolid całkowicie eliminuje konieczność upraszczania geometrii i tworzenie siatki: dwa najbardziej czasochłonne, wymagające wiedzy i podatne na błędy zadania wykonywane w tradycyjnej analizie strukturalnej.

Analizuj złożone i duże zespoły

Analizuj złożone i duże zespoły

Stworzony do analizowania złożonych części lub dużych zespołów – niepraktycznych w tradycyjnej metodzie elementów skończonych – SimSolid doskonale radzi sobie z poszarpanymi powierzchniami styku mającymi zarówno luki jak i nakładające się geometrie.

Uzyskaj wyniki w ciągu kilku sekund lub minut

Uzyskaj wyniki w ciągu kilku sekund lub minut

SimSolid jest szybki. Czasy rozwiązania mierzone są w sekundach i minutach nawet na typowym standardowym komputerze PC. Umożliwia to porównywanie wielu scenariuszy projektowych szybko i dokładnie.

Kluczowe cechy

Dostępne rozwiązania

Narzędzie oferuje dostęp do takich typów analiz jak: statyka liniowa, modalna, linearyzacja naprężeń, termiczna, sprzężona termiczno-naprężeniowa, statyka nieliniowa (kontaktowa, materiałowa i geometryczna), analiza zmęczeniowa, superpozycja liniowa, dynamika liniowa (czasowa, częstotliwościowa i losowa)

Materiały

Oprogramowanie obsługuje materiały izotropowe, elasto-plastyczne, ortotropowe oraz części sztywne i ciała płynne.

Połączenia wspomagane

Narzędzie pozwala analizować połączenia klejone, ślizgowe i rozłączne z tarciem, śruby, łączniki wirtualne, spawy (punktowe, laserowe i pachwinowe), nity, kleje, złącza i tuleje.

Warunki brzegowe

Oprogramowanie obsługuje obciążenia nieruchome, ślizgowe, zawiasowe, siłowe, ciśnieniowe, grawitacyjne, termiczne, inercyjne, obciążenie bezwładnościowe, dokręcenie śruby/nakrętki, hydrostatyczne, łożyskowanie, rozszerzalność objętościową i skurcze, masę rozproszoną i zdalną oraz obciążenia odległe.

Łączność z CAD

Rozwiązanie odczytuje wszystkie popularne formaty plików CAD/PLM, w tym: CATIA, NX, PTC/Creo, Inventor, Fusion 360, SOLIDWORKS, JT, STEP, VDA, Parasolid, ACIS, PLMXML, CGR, STL. Zapewnia także bezpośrednią integracjaę danych z Onshape i Teamcenter.

Rodzaje wyników

Narzędzie generuje wykresy konturowe z przemieszczeniami, naprężeniami i odkształceniami, animacje odkształconego kształtu, etykiety max/min, sondy punktowe, wykresy XY, siły reakcji/kontaktu, siły śrub/nakrętek, siły zgrzewów punktowych, częstotliwości i kształty modalne, współczynniki udziału modalnego oraz współczynniki bezpieczeństwa

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.