Webinar poruszał zagadnienia z dziedziny analiz NVH, skupiając się na akustyce zewnętrznej, przy użyciu oprogramowania Altair SimLab.
Podczas webinaru omówione zostały takie zagadnienia jak:
Jakub Fortuna – student ostatniego roku studiów na kierunku Mechanical Enginnering w Instytucie Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, posiadający już kilkuletnie doświadczenie w obszarze analiz metodą elementów skończonych (MES). Szczególnie interesują go zagadnienia akustyczne. Swoją wiedzę z tego zakresu poszerzał odbywając półroczny staż w laboratorium akustyki w renomowanym Federal Institute of Material Science (EMPA) w Szwajcarii.
Bezproblemowo wykonuj dokładne liniowe i nieliniowe analizy strukturalne, termiczne i obliczeniową dynamikę płynów lokalnie lub w chmurze.
Wysoce wydajne algorytmy rozpoznawania cech, szablony automatyzacji zorientowane na proces i intuicyjny graficzny interfejs użytkownika znacznie przyspieszają fazę budowania modelu.
Modyfikacje geometrii, warianty części i aktualizacje złożeń są łatwo zarządzane za pomocą dwukierunkowego sprzężenia CAD.
Zwiększ wydajność cykli symulacji dzięki solidnym i powtarzalnym przepływom pracy symulacji. Wyeliminuj ręczne tworzenie siatki brył, konfigurację modelu, tworzenie plików wejściowych dla solwerów i post-processing, aby uzyskać wysoką dokładność i spójność w całej organizacji.
Automatyzacja umożliwia łatwą konfigurację wyników i konwergencję, projektowanie eksperymentów (DOE) i optymalizację.
Rozwiązuj statykę, dynamikę, wymianę ciepła, przepływ płynów i problemy elektromagnetyczne w kilka minut bezpośrednio z poziomu intuicyjnego środowiska użytkownika SimLab.
Błyskawicznie badaj i oceniaj zmiany projektowe dzięki synchronizacji na żywo z popularnymi parametrycznymi systemami CAD, w tym CATIA, Pro/E Siemens NX i SolidWorks.
Wspólne środowisko przetwarzania wstępnego i końcowego z interfejsami do kilku popularnych solwerów MES umożliwia użytkownikom wszechstronność, nawet gdy projekty wymagają pracy z różnymi narzędziami.
SimLab umożliwia wydajną konfigurację modeli multidyscyplinarnych i multifizycznych problemów, w tym współsymulację dyscyplin, takich jak analiza strukturalna, CFD, elektromagnetyczna i termiczna.