PSIM to wiodące oprogramowanie do symulacji i projektowania układów energoelektronicznych oraz napędów silnikowych, obecne na rynku od ponad 25 lat. Dzięki intuicyjnemu, przyjaznemu interfejsowi oraz solidnemu silnikowi symulacyjnemu, PSIM stanowi kompleksowe rozwiązanie spełniające potrzeby użytkowników w zakresie projektowania i analizy systemów energoelektronicznych.
Zapraszamy na webinar, podczas którego pokażemy, jak efektywnie projektować i analizować układy energoelektroniczne w środowisku PSIM – od podstawowej konfiguracji, przez budowę schematów, aż po analizę wyników symulacji w czasie rzeczywistym.
Na przykładzie konwertera Buck zaprezentujemy praktyczne funkcje programu: zaprojektujemy układ sterowania PWM oraz pokażemy, jak wykorzystać sondy pomiarowe i funkcję runtime do obserwacji przebiegów i modyfikacji parametrów w trakcie symulacji.
Podczas spotkania omówimy:
Patrycja Kozak – Junior EM Engineer. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, wydziału Informatyki i Telekomunikacji. Dzięki studiom zdobyła doświadczenie w modelowaniu i praktycznej realizacji anten oraz projektowaniu sieci telekomunikacyjnych. Szczególnie interesują ją zagadnienia z projektowaniem i optymalizacją anten oraz kwestie związane z ochroną ludzi przed promieniowaniem elektromagnetyczny, badając metody minimalizacji ekspozycji na promieniowanie w różnych środowiskach.
Zapisz się na webinarNie zapomnij o webinarze!
PSIM jest specjalnie zaprojektowany dla aplikacji energoelektronicznych i napędów silnikowych.
PSIM zapewnia różne poziomy złożoności modelu, dzięki czemu użytkownicy mogą optymalizować symulacje w celu spełnienia określonych ich celów.
Biblioteka zasobów PSIM, zawierająca setki przykładów i filmów, zawiera samouczki i webinary na żądanie, które pomagają użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości PSIM.
Symuluj szybkie przełączanie bez problemów z konwergencją, które są typowe dla innych narzędzi z powodu dużych pochodnych w przebiegach prądu i napięcia.
Obliczaj straty związane z przełączaniem i przewodzeniem urządzeń przełączających (diody, MOSFET, IGBT, urządzenia SiC/GaN), jak również straty związane z rdzeniem i uzwojeniem cewek – bez spowalniania prędkości symulacji.
Pozwól, aby Twój kod był samodzielny i generuj wysokiej jakości, spójny kod C ze schematu sterowania PSIM, aby zwiększyć szybkość projektowania i zmniejszyć koszty opracowania oraz czas wprowadzenia na rynek.
PSIM posiada intuicyjne narzędzia weryfikacji projektu, w tym Monte Carlo, Sensitivity i Fault Analysis, które wspomagają Design Failure Mode and Effect Analysis (DFMEA) projektów konwerterów mocy.
Wprowadź własny kod C bezpośrednio bez użycia kompilatora. PSIM automatycznie zinterpretuje i wykona w trybie runtime napisany przez Ciebie kod.
Połącz się z oprogramowaniem SPICE i badaj interakcje pasożytnicze oraz sterowania w środowisku PSIM. Biblioteka modeli SPICE pozwala użytkownikom na szczegółową analizę poszczególnych urządzeń.