Altair HyperLife to łatwe do opanowania oprogramowanie do analizy zmęczenia, opracowane w środowisku neutralnym dla solwerów.

Zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi do analizy zmęczenia, z bezpośrednimi interfejsami do wszystkich głównych plików wyników FEA. Dzięki zintegrowanej bibliotece materiałów HyperLife umożliwia przewidywanie trwałości zmęczeniowej przy powtarzalnych obciążeniach występujących w różnych zastosowaniach przemysłowych.

Podczas tego webinaru dowiesz się, jak Altair HyperLife można bezproblemowo zintegrować z procesem rozwoju, od wyodrębnienia dynamicznego obciążenia wieloobiektowego, poprzez optymalizację topologii strukturalnej i przeprojektowanie, aż po szczegółową analizę zmęczenia. Wyniki są wykorzystywane w Altair Inspire Studio do tworzenia wysokiej jakości renderingów do prezentacji.

Dlaczego HyperLife?

Prosty do opanowania

Prosty do opanowania

Intuicyjny, łatwy do nauczenia się i użycia graficzny interfejs użytkownika umożliwia początkującym lub ekspertom wydajne wykonywanie prognoz dotyczących trwałości zmęczeniowej.

Uniwersalność

Uniwersalność

Wprowadzanie danych wyników FEA z większości powszechnie używanych, komercyjnych solverów.

Przyspieszenie decyzji

Przyspieszenie decyzji

Zmiana ustawień analizy bez konieczności rozpoczynania nowej sesji, co przyspiesza podejmowanie decyzji oraz oszczędza czas i pieniądze.

Kluczowe cechy

Dostępne moduły

Dostępne moduły trwałości zmęczeniowej obejmują: Uniaxial SN / EN, Multiaxial SN / EN, Dang Van (FOS) i Weld Fatigue (Spot Weld i Seam Weld).

Materiały

Wszechstronna, wbudowana baza danych materiałów w ramach standardowej instalacji (//matdat.com). HyperLife obsługuje również wszystkie główne przepisy dotyczące spoin, w tym FKM, DVS-1612, DVS-1608 i Eurocode‑3.

Spawy

Ocena zmęczenia spoin jest dostępna dla spoin punktowych i spawów, opartych odpowiednio na metodach RUPP i VOLVO.

Przetwarzanie sygnału

Proste, ale solidne przetwarzanie sygnału w ramach narzędzia LoadMap. Trwałość może być wyprowadzana automatycznie lub ręcznie dla parowania przypadków obciążeń FEA z plikami historii obciążeń zmęczeniowych.

Analiza

Przegląd ustawień analizy zmęczeniowej przed rozpoczęciem pracy. Po zakończeniu analizy, wyniki można wykorzystać do wizualizacji wykresów konturowych i histogramów.

Narzędzia

HyperLife oferuje kompletny zestaw narzędzi do zarządzania największymi i najbardziej złożonymi danymi FE, w tym loadmapper, Reports i inne.

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.