9 kwietnia, 10:00

Optymalizuj procesy w przemyśle spożywczym za pomocą symulacji DEM

Optymalizuj procesy w przemyśle spożywczym za pomocą symulacji DEM

Zapraszamy na webinar, podczas którego dowiesz się więcej o Altair EDEM, oprogramowaniu opartym na metodzie elementów dyskretnych (DEM) do symulacji materiałów ziarnistych. Korzystając z EDEM, można modelować i symulować szeroką gamę produktów spożywczych, w tym nabiał, żywność w proszku, zboża, przyprawy i inne granulowane produkty spożywcze. Dzięki symulacji materiałów i procesów za pomocą EDEM, możesz optymalizować swoje urządzenia lub parametry operacyjne. Podczas webinaru omówimy nowe istotne funkcje EDEM dla przemysłu spożywczego oraz możliwości wykorzystania EDEM z AcuSolve do symulacji DEM-CFD.


Prowadzący

Michał Wojtal – Senior Pre-Sales Engineer. Przez całą karierę zawodową związany z dostarczaniem rozwiązań CAD oraz CAE dla polskiego przemysłu. Posiada wieloletnie doświadczenie szkoleniu oraz wsparciu technicznym klientów w zakresie oprogramowania CAE. Posiada szeroką wiedzę w zakresie Metody Elementów Skończonych(MES), Metody Elementów Dyskretnych (DEM) oraz Metody Objętości Skończonych oraz Mechaniki Płynów (CFD).

Zapisz się na webinar

Nie zapomnij o webinarze!

Dlaczego EDEM?

Natychmiastowy dostęp do bibliotek modeli materiałowych

Natychmiastowy dostęp do bibliotek modeli materiałowych

Rozpocznij symulacje szybko i łatwo z szerokim zakresem wstępnie skalibrowanych modeli materiałowych EDEM reprezentujących skały, rudy, gleby i proszki.

Wysokowydajny solver

Wysokowydajny solver

Korzystaj z szybkiej i skalowalnej wydajności obliczeniowej dla solverów wykorzystujących CPU, GPU i multi-GPU. Symuluj duże i złożone układy cząstek zawierające miliony lub dziesiątki milionów cząstek.

Integracja z innymi narzędziami CAE

Integracja z innymi narzędziami CAE

Rozszerz zakres swoich możliwości poprzez sprzężenie EDEM z wiodącymi narzędziami dla innych dyscyplin CAE – z Altair lub innych firm – w tym MBD, FEA i CFD.

Kluczowe cechy

Symuluj dowolny materiał

Modeluj szeroką gamę materiałów rzeczywistych, takich jak duże skały, drobne proszki, ziarna, włókna i tabletki, korzystając ze sprawdzonej i wydajnej obliczeniowo metody wielosferowej lub naszego przemysłowego solvera cząstek wielościennych.

Realistyczne właściwości materiałów

Korzystaj z szerokiego zakresu zatwierdzonych modeli fizycznych reprezentujących różnorodne zachowania dowolnych materiałów: suchych, lepkich i ściśliwych.

Szybki i łatwy sposób pracy

Czerp korzyści z wydajnego solvera i skracaj czas symulacji. Szybko konfiguruj pracę dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Ciesz się bezpośrednim dostępem do zgromadzonych w bibliotekach modeli materiałów

Zaawansowana analiza

Korzystaj z rozbudowanego zestawu wbudowanych narzędzi do wizualizacji i analizy, w tym opcji eksportu danych oraz biblioteki Python dostępnej na potrzeby dalszego post-processingu.

Indywidualizacja

Dostosuj fizykę z API EDEM do złożonych symulacji i zaawansowanego zachowania materiałów – takich jak np. mokra powłoka, zbrylanie, łamanie, cząstki magnetyczne i inne.

Integracja CAE

Połącz EDEM z narzędziami FEA i MBD, aby uwzględnić realistyczne obciążenia materiałowe w analizie strukturalnej i dynamice systemu. Prowadź dokładne symulacje układów cząsteczka-płyn dzięki połączeniu z narzędziami CFD.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapisz się już teraz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.