3 października, 10:00

Metody wyboczeniowe w OptiStruct

Metody wyboczeniowe w OptiStruct

W tym webinarze przedstawione zostanie kilka przykładów numerycznych rozwiązanych przy użyciu OptiStruct w celu zademonstrowania różnych typów wyboczenia. Dla wszystkich przedstawionych przykładów przeprowadzana jest jedynie analiza ukryta. Zakłada się, że materiał jest elastyczny. W przykładach zastosowano zarówno nieliniowe, ukryte metody statyczne, jak i metody przejściowe.

Wyboczenie można zdefiniować jako zjawisko charakteryzujące się dużym nagłym odkształceniem na skutek utraty sztywności. Utrata sztywności jest spowodowana naprężeniami ściskającymi membrany/wypadkowymi siłami ściskającymi membrany, wywołanymi przyłożonym obciążeniem. Wyboczenie można ogólnie podzielić na 1) wyboczenie rozwidlenia i 2) wyboczenie w punkcie granicznym. Punkt na krzywej siła-ugięcia, w którym konstrukcja wykazuje wyboczenie, nazywany jest punktem krytycznym lub obciążeniem krytycznym. Punktem krytycznym może być punkt rozwidlenia lub punkt graniczny, w zależności od rodzaju wyboczenia. Reakcja konstrukcji podlegającej wyboczeniu może być sprężysta lub niesprężysta.


Prowadzący

mgr inż. Mateusz Włodarski – absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, Wydziału Mechanicznego oraz Politechniki Gdańskiej, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Od 5 lat związany z produktami Altair, zapewniający dobór rozwiązań oraz wsparcie techniczne jako Application Engineer.

Zapisz się na webinar

Nie zapomnij o webinarze!

Dlaczego OptiStruct?

Kompleksowe rozwiązania analityczne

Kompleksowe rozwiązania analityczne

OptiStruct oferuje solvery dla liniowych i nieliniowych analiz w zakresie statyki i dynamiki, drgań, akustyki, zmęczenia, wymiany ciepła i dyscyplin wielofizycznych. Rozwiązania są dokładne, szybkie i wysoce skalowalne na CPU i GPU.

Wiodąca w branży optymalizacja

Wiodąca w branży optymalizacja

OptiStruct to pionierskie rozwiązanie w obszarze innowacyjnych technologii optymalizacji. Za jego sprawą upowszechniły się: topologia odporna na awarie, topologia wielomateriałowa i optymalizacja wielomodelowa.

Jednolity model, wiele atrybutów

Jednolity model, wiele atrybutów

Usprawnij przepływ pracy, zredukuj powtarzalne zadania i zminimalizuj błędy poprzez analizę i optymalizację atrybutów z wielu dziedzin (np. wytrzymałość, wibracje, zużycie) przy użyciu jednego modelu.

Kluczowe cechy

Nowoczesna formuła NASTRAN dla analizy liniowej

Solidne i dokładne rozwiązania liniowe NASTRAN mogą być wykorzystywane do symulacji wytrzymałości i odkształceń w całym procesie weryfikacji konstrukcji – w niemal każdej branży.

Wydajna analiza nieliniowa

Szybko rozwijające się funkcje nieliniowe obejmują nowoczesne, wydajne algorytmy kontaktowe, modelowanie śrub i uszczelek, materiały hiperelastyczne oraz analizy termiczne.

Wiodąca technologia optymalizacji

Od topologii do kształtu – OptiStruct jest sprawdzoną w branży technologią optymalizacyjną, napędzającą innowacyjne, lekkie i eleganckie projektowanie wielu powszechnie używanych produktów.

Specjalistyczne rozwiązania dla wibracji i akustyki

Unikalne możliwości i zintegrowane specjalistyczne solvery (AMSES i FASTFR) umożliwiają przeprowadzenie skutecznych analiz diagnostycznych – od pojedynczych części do całego pojazdu.

Modele wielofizyczne w świecie rzeczywistym

Symulacja termomechaniczna i sprzężenie solverów dla złożonych zjawisk, w tym interakcji pomiędzy płynem a strukturą oraz polem elektromagnetycznym a strukturą

Zaawansowane materiały i produkcja

Projektuj i optymalizuj części kompozytowe – od kształtu warstw do schematu ich układania – oraz druk 3D z uwzględnieniem złożonych struktur kratowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapisz się już teraz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.