5 marca, 10:00

Droptest butelki z wykorzystaniem FSI w Radioss

Droptest butelki z wykorzystaniem FSI w Radioss

Webinar przedstawi rozwiązania Altair do symulacji interakcji płyn-struktura za pomocą przykładu: uderzenie butelki z wodą w stół.

Omówione zostaną założenia dotyczące zamodelowania butelki, płynu a także otoczenia, czyli jak została zbudowana siatka, jak zamodelowano materiał, a także model zachowania tego typu zjawiska z wykorzystaniem FSI (Fluid Structure Interaction).

Omówimy także pokrótce czym jest RADIOSS i jakie możliwości za sobą niesie.


PROWADZĄCY

mgr inż. Mateusz Włodarski – absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, Wydziału Mechanicznego oraz Politechniki Gdańskiej, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Od 5 lat związany z produktami Altair, zapewniający dobór rozwiązań oraz wsparcie techniczne jako Application Engineer.

Zapisz się na webinar

Nie zapomnij o webinarze!

Dlaczego Radioss?

Maksymalizacja wydajności i wartości symulacji

Maksymalizacja wydajności i wartości symulacji

Uzyskaj dostęp do skalowalnego sprzętu i oprogramowania w ramach jednego zakupu. Uzyskuj lepsze wyniki dzięki globalnym doświadczeniom branżowym firmy Altair, szerokiej ofercie solverów oraz rozwiązaniom HPC (High Performance Computing).

Udowodnione doświadczenie w branży motoryzacyjnej

Udowodnione doświadczenie w branży motoryzacyjnej

Ponad 30 lat doświadczenia w przeprowadzaniu pełnych symulacji bezpieczeństwa pojazdów, w tym modeli pakietów akumulatorów działających przez całą noc. Opracuj lepsze projekty w zakresie ochrony i bezpieczeństwa pasażerów.

Rozwiązania dla złożonych zagadnień wielofizycznych

Rozwiązania dla złożonych zagadnień wielofizycznych

Oprogramowanie dostarcza wydajnych, niezawodnych i solidnych rozwiązań wielofizycznych do problemów dynamicznych łączących struktury, mechanizmy, płyny, efekty termiczne i elektromagnetyczne we wszystkich gałęziach przemysłu.

Kluczowe cechy

Rozbudowane biblioteki materiałów i kryteriów pękania

Rozbudowane biblioteki praw materiałowych i kryteriów pękania pozwalają prowadzić dokładne i bardziej przewidywalne symulacje, optymalizację i badania wytrzymałościowe. Oprogramowanie znajduje zastosowanie w badaniach propagacji pęknięć w materiałach kruchych (takich jak np. szyby) oraz analizach nielokalnych uszkodzeń dla propagacji pęknięć plastycznych.

Innowacyjne formuły elementów

Oprogramowanie zawiera innowacyjne formuły obliczeń dla: śledzenia delaminacji powłok kompozytowych oraz niedostatecznie zintegrowanych elementów powłoki czy bryły – także z obróbką niestabilności fizycznych. Pozwala na szybkie znajdowanie rozwiązań przy zachowaniu wysokiej dokładności.

Akumulatory do pojazdów elektrycznych (BEV)

Oprogramowanie jest źródłem makromodeli zachowania baterii i modułów w przypadku zderzeń, uderzeń odłamków drogowych i wstrząsów – zarówno z penetracją i bez penetracji. Pozwala skutecznie i dokładnie symulować uszkodzenia mechaniczne powodujące zwarcia elektryczne, ucieczkę termiczną i ryzyko pożaru.

Bezpieczeństwo pasażerów pojazdów

Dzięki współpracy z Humanetics i CellBond oraz sprzężeniu z MADYMO i dostępowi do dużej biblioteki manekinów, barier i impaktorów Radioss zapewnia najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi w branży.

Rozmieszczanie poduszek powietrznych

Oprogramowanie zapewnia znacznie szybsze i dokładniejsze rozwiązanie problemu rozmieszczenia poduszek powietrznych dzięki wykorzystaniu technologii metody objętości skończonych (FVM).

Wysoka wydajność obciążenia pracą

Dzięki wykorzystaniu oprogramowania do zarządzania obciążeniami Altair® PBS Professional®, zadania Radiossa mogą być efektywnie zarządzane i monitorowane w różnych infrastrukturach.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapisz się już teraz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.