Podczas webinaru zostaną zaprezentowane możliwości połączenia narzędzi Twin Activate i SimLab (Acusolve) do przeprowadzenia symulacji układu chłodzenia pakietu bateryjnego.

Twin Activate służy jako otwarta platforma integracyjna firmy Altair do wielodyscyplinarnej symulacji systemów obejmującej dynamikę mechaniczną, sterowanie, hydraulikę, efekty termiczne, elektronikę, elektromagnetykę i nie tylko. W trakcie prezentacji wykorzystamy go do odwzorowania systemu zarządzania temperaturą (TMS)  pakietu bateryjnego. Symulacja  zostanie uzupełniona analizą termiczną 3D pakietu bateryjnego w SimLab, którego mieliście Państwo poznać na poprzednim webinarze związanym z analizą pakietów bateryjnych.   


Prowadzący

Michał Wojtal – Senior Pre-Sales Engineer. Przez całą karierę zawodową związany z dostarczaniem rozwiązań CAD oraz CAE dla polskiego przemysłu. Posiada wieloletnie doświadczenie szkoleniu oraz wsparciu technicznym klientów w zakresie oprogramowania CAE. Posiada szeroką wiedzę w zakresie Metody Elementów Skończonych(MES), Metody Elementów Dyskretnych (DEM) oraz Metody Objętości Skończonych oraz Mechaniki Płynów (CFD).

Dlaczego SimLab?

Multifizyka

Multifizyka

Bezproblemowo wykonuj dokładne liniowe i nieliniowe analizy strukturalne, termiczne i obliczeniową dynamikę płynów lokalnie lub w chmurze.

Automatyzacja

Automatyzacja

Wysoce wydajne algorytmy rozpoznawania cech, szablony automatyzacji zorientowane na proces i intuicyjny graficzny interfejs użytkownika znacznie przyspieszają fazę budowania modelu.

Asocjatywność CAD

Asocjatywność CAD

Modyfikacje geometrii, warianty części i aktualizacje złożeń są łatwo zarządzane za pomocą dwukierunkowego sprzężenia CAD.

Kluczowe cechy

Solidne, powtarzalne procesy symulacyjne

Zwiększ wydajność cykli symulacji dzięki solidnym i powtarzalnym przepływom pracy symulacji. Wyeliminuj ręczne tworzenie siatki brył, konfigurację modelu, tworzenie plików wejściowych dla solwerów i post-processing, aby uzyskać wysoką dokładność i spójność w całej organizacji.

Automatyzacja: DOE/Optymalizacja

Automatyzacja umożliwia łatwą konfigurację wyników i konwergencję, projektowanie eksperymentów (DOE) i optymalizację.

Intuicyjne środowisko użytkownika

Rozwiązuj statykę, dynamikę, wymianę ciepła, przepływ płynów i problemy elektromagnetyczne w kilka minut bezpośrednio z poziomu intuicyjnego środowiska użytkownika SimLab.

Synchronizacja na żywo z parametrycznym CAD

Błyskawicznie badaj i oceniaj zmiany projektowe dzięki synchronizacji na żywo z popularnymi parametrycznymi systemami CAD, w tym CATIA, Pro/E Siemens NX i SolidWorks.

Kompleksowa obsługa Solvera

Wspólne środowisko przetwarzania wstępnego i końcowego z interfejsami do kilku popularnych solwerów MES umożliwia użytkownikom wszechstronność, nawet gdy projekty wymagają pracy z różnymi narzędziami.

Multifizyka

SimLab umożliwia wydajną konfigurację modeli multidyscyplinarnych i multifizycznych problemów, w tym współsymulację dyscyplin, takich jak analiza strukturalna, CFD, elektromagnetyczna i termiczna.

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.