Pakiety bateryjne są szeroko stosowane w coraz większej ilości urządzeń np. elektronarzędziach, hulajnogach, rowerach elektrycznych czy sprzęcie medycznym.

Wzrost zapotrzebowania (+~18% r/r) napędza rozwój systemów zasilania. Spełnianie coraz to większych wymagań stawianych przed pakietami bateryjnymi wymaga od producentów ciągłego rozwoju. Altair Simlab, dzięki dedykowanym narzędziom jest w stanie wspierać konstruktorów  w  tym procesie.

Podczas webinaru zaprezentowany zostanie sposób przygotowania analizy termicznej pakietu bateryjnego.  


Prowadzący

Michał Wojtal – Senior Pre-Sales Engineer. Przez całą karierę zawodową związany z dostarczaniem rozwiązań CAD oraz CAE dla polskiego przemysłu. Posiada wieloletnie doświadczenie szkoleniu oraz wsparciu technicznym klientów w zakresie oprogramowania CAE. Posiada szeroką wiedzę w zakresie Metody Elementów Skończonych(MES), Metody Elementów Dyskretnych (DEM) oraz Metody Objętości Skończonych oraz Mechaniki Płynów (CFD).

Dlaczego SimLab?

Multifizyka

Multifizyka

Bezproblemowo wykonuj dokładne liniowe i nieliniowe analizy strukturalne, termiczne i obliczeniową dynamikę płynów lokalnie lub w chmurze.

Automatyzacja

Automatyzacja

Wysoce wydajne algorytmy rozpoznawania cech, szablony automatyzacji zorientowane na proces i intuicyjny graficzny interfejs użytkownika znacznie przyspieszają fazę budowania modelu.

Asocjatywność CAD

Asocjatywność CAD

Modyfikacje geometrii, warianty części i aktualizacje złożeń są łatwo zarządzane za pomocą dwukierunkowego sprzężenia CAD.

Kluczowe cechy

Solidne, powtarzalne procesy symulacyjne

Zwiększ wydajność cykli symulacji dzięki solidnym i powtarzalnym przepływom pracy symulacji. Wyeliminuj ręczne tworzenie siatki brył, konfigurację modelu, tworzenie plików wejściowych dla solwerów i post-processing, aby uzyskać wysoką dokładność i spójność w całej organizacji.

Automatyzacja: DOE/Optymalizacja

Automatyzacja umożliwia łatwą konfigurację wyników i konwergencję, projektowanie eksperymentów (DOE) i optymalizację.

Intuicyjne środowisko użytkownika

Rozwiązuj statykę, dynamikę, wymianę ciepła, przepływ płynów i problemy elektromagnetyczne w kilka minut bezpośrednio z poziomu intuicyjnego środowiska użytkownika SimLab.

Synchronizacja na żywo z parametrycznym CAD

Błyskawicznie badaj i oceniaj zmiany projektowe dzięki synchronizacji na żywo z popularnymi parametrycznymi systemami CAD, w tym CATIA, Pro/E Siemens NX i SolidWorks.

Kompleksowa obsługa Solvera

Wspólne środowisko przetwarzania wstępnego i końcowego z interfejsami do kilku popularnych solwerów MES umożliwia użytkownikom wszechstronność, nawet gdy projekty wymagają pracy z różnymi narzędziami.

Multifizyka

SimLab umożliwia wydajną konfigurację modeli multidyscyplinarnych i multifizycznych problemów, w tym współsymulację dyscyplin, takich jak analiza strukturalna, CFD, elektromagnetyczna i termiczna.

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej o oprogramowaniu Altair i symulacjach CAE?

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych (podanego adresu e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach pojawiających się w sekcji blog, case study, usługach, oprogramowaniu, ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego sp. z o.o. W każdym momencie możesz wycofać tę zgodę. Pełna informacja o administratorze i zasadach ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podany adres e-mail) w celu otrzymywania bezpłatnego newslettera zawierającego informacje o nowych artykułach w sekcjach blog i case studies oraz o usługach, oprogramowaniu oraz ofertach promocyjnych oferowanych przez Endego Sp. z o. o. W każdej chwili możesz wycofać tę zgodę. Pełne informacje o administratorze i zasadach ochrony danych znajdują się w Polityce Prywatności.